Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Zespół Szkół MCKK realizuje ogólnopolski program OTWARTA FIRMA” – biznes przy tablicy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Honorowy patronat  Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

9. 11. 2021 roku w Zespole Szkół MCKK odbyły się spotkania z przedstawicielami firm i instytucji, inaugurujące Światowy Tydzień  Przedsiębiorczości  oraz  14. edycję programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta Firma”,  który jest organizowany w ramach tego tygodnia. Nasza szkoła  uczestniczy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości po raz trzeci. Celem Ś.T.P.  jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Dla przedsiębiorców jest to okazja do promocji, szkoła otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

Klasa II BSA (uczniowie kształcący się w zawodzie górnika) i III BSA uczestniczyły w zajęciach na temat: „Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej na przykładzie kwiaciarni  STOKROTKA w Lubinie”. Pomysł na firmę i jak działać, żeby odnieść sukces,  przedstawił  uczniom Pan Mariusz Kozak – właściciel firmy.

Uczniowie klasy I BSK i IV TG poznali formy  opodatkowania działalności gospodarczej, które zaprezentowała Pani Anna Jasińska – Marek – starszy ekspert skarbowy Urzędu Skarbowego w Lubinie.

Klasa III Tp uczestniczyła w zajęciach na temat: „Opodatkowanie przychodów z nieoficjalnych źródeł”, które także prowadziła Pani Anna Jasińska – Marek.

Pani Anna Szajbler – aspirant Komendy Powiatowej Policji w Lubinie rozmawiała z uczniami klasy III BSA i III BSK o ponoszeniu odpowiedzialności prawnej i bezpieczeństwie na drodze.

Uczniowie klasy II T poznali zagadnienia dotyczące rejestracji firmy, zgłoszenia do ubezpieczeń,  ulgi w płaceniu składek i rozliczenia z ZUS. Lekcję na temat: „E – ZUS, czyli firma pod ręką” prowadziła Pani Emilia Nowakowska – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji legnickiego Oddziału ZUS.

W klasie I BSA gościem był Pan Wojciech Wiatrowski – trener w sieci klubów i siłowni FITARENA – Klub Premium w Lubinie, który przekonywał uczniów, że podejmowanie aktywności fizycznej i zdrowa dieta potrafią odmienić życie na lepsze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom,  które włączyły się w realizację programu „OTWARTA FIRMA”.

 

„Jest tylko jeden sposób nauki – poprzez działanie.”

Paulo Coelho

 

Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz fb:

https://www.facebook.com/ZSMCKKLubin/photos/pcb.3047825862143929/3047822525477596/