Gala „Otwartej firmy – aktywnie po przyszłość”.

Gala „Otwartej firmy – aktywnie po przyszłość”.

W dniu 12.04.2022 roku odbyła się w formule on-line Gala 14. edycji programu „Otwarta firma”, Honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W trakcie Gali, prowadzonej przez Aleksandrę Kostkę i Piotra Dzięcieleckiego, wręczone zostały symboliczne statuetki i dyplomy 30 najaktywniejszym szkołom w Polsce (w tym 10 statuetek szkołom ponadpodstawowym).

W Gali uczestniczyli: Pani Lucyna Kubis – dyrektor ZSMCKK, Pani Danuta Szaflińska – Giłyk – koordynator programu „Otwarta firma” i Igor Konieczny – uczeń klasy 2Tp.

W listopadzie 2021 roku do programu przystąpiło 32 874 uczniów ze 196 szkół oraz Wolontariuszy i Wolontariuszek z 1080 firm i instytucji z całego kraju. Choć projekt realizowany był w warunkach pandemicznych, to przekonaliśmy się, że umiejętnie wykorzystując nowe technologie, jesteśmy w stanie zaadaptować się do zmian i dostrzec w nich szansę na rozwój nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Komisja Konkursowa przyznała Zespołowi Szkół Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie tytuł Najaktywniejszej Szkoły w programie „Otwarta firma” 2021 roku. Ponadto w gronie 10 wyróżnionych firm i instytucji znalazły się dwie, które wspierały naszą  szkołę  w realizacji programu, a mianowicie:

  • Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie,
  • Minifix Michał Kaczmarek w Raszówce.

Komisja Konkursowa rozstrzygnęła także Plebiscyt na Najfajniejszego Wolontariusza lub Wolontariuszkę w programie „Otwarta firma” w 2021 roku. Dzięki nominacji złożonej przez Igora Koniecznego, takie wyróżnienie otrzymała Pani Emilia Nowakowska – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Oddziału ZUS w Legnicy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim firmom i instytucjom, które włączyły się w promocję  przedsiębiorczości wśród uczniów naszej szkoły.

 „Z rąk do rąk podajemy

  skromnej mądrości dar zwyczajny” /Czesław Miłosz/