Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 12 – 18.11.2018 roku był organizowany w Polsce jedenasty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata.
Zespół Szkół MCKK w bieżącym roku uczestniczył po raz pierwszy w 11 edycji programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta Firma – biznes przy tablicy”, który jest organizowany w ramach ŚTP.
Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
Z uwagi na wolny poniedziałek (12.11.2018) nasi uczniowie spotkali się z pierwszym wolontariuszem już 9. 11. 2018 roku (w piątek), wówczas klasa III Technikum uczestniczyła w zajęciach na temat: „Założenie działalności gospodarczej w Polsce – okiem Cudzoziemca”, które były prowadzone przez Pana Francisco Jose Campos Zamora (La Escuela Espanola).
W dniu 13.11.2018 roku odbyły się kolejne zajęcia prowadzone przez przedstawicieli firm i instytucji.
W tym dniu uczniowie klasy II TG i II BS spotkali się z Panią Wiesławą Sulima – Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów (lekcja na temat: „Konsument królem, czyli jak dbać o swoje prawa?”), uczniowie klasy II BS i III TG uczestniczyli w zajęciach z Panią Anną Głębocką – Kierownikiem Działu Promocji MCKK w Lubinie (lekcja na temat: „Współpraca przedsiębiorstwa z otoczeniem, sztuka promocji”), uczniowie z klasy II BS, III TG i I TG poznawali wiedzę przekazaną przez Panią Katarzynę Kruczkowską – Specjalistę w Wydziale ubezpieczeń i składek Inspektoratu ZUS w Lubinie (lekcja na temat: „E – ZUS, czyli firma pod ręką” ). Natomiast uczniowie z klas: II BS, III TG i III ZSZ spotkali się z Panią Anną Jasińską – Marek – Starszym ekspertem skarbowym Urzędu Skarbowego w Lubinie (lekcja na temat: „Wybór formy opodatkowania działalności gospodarczej”).
Ponadto uczniowie z klas: III TG, I TG i III ZSZ z Panem Maciejem Stefaniakiem właścicielem Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego w Lubinie rozmawiali na temat: „Działalność gospodarcza – od pomysłu do realizacji”.

Trafnym podsumowaniem opisanego przedsięwzięcia może być poniższy cytat:

„Jest tylko jeden sposób nauki – poprzez działanie.”
Paulo Coelho

Po więcej zdjęć zapraszamy na profil facebook Zespołu Szkół
https://www.facebook.com/Zespół-Szkół-MCKK-2023528587907000/