Lekcje z ZUS

Lekcje z ZUS

“Lekcje z ZUS”  to projekt adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ramach czterech lekcji młodzież zdobywa wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, z zasad opłacania składek, przysługujących im świadczeniach i  o prowadzeniu działalności gospodarczej.

W bieżącym roku szkolnym uroczysta inauguracja piątej edycji „Lekcji z ZUS” odbyła się na Uniwersytecie Warszawskim w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej.

„Potrzebna jest zmiana nastawienia do ZUS i podniesienie świadomości Polaków na temat ubezpieczeń społecznych. Jest to szczególnie istotne dla osób młodych, ponieważ wiedza o ubezpieczeniach społecznych to gwarancja odpowiedzialnych i słusznych decyzji życiowych na progu dorosłości” – przy tej okazji powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w projekcie, realizując go z uczniami klasy drugiej Technikum i drugiej Branżowej.

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogą rywalizować z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci olimpiady zdobywają indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane uczelnie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy uczniów klasy drugiej Technikum do wzięcia udziału w olimpiadzie, natomiast uczniom klasy Branżowej życzymy trafności w podejmowaniu decyzji związanych z ubezpieczeniami społecznymi.

Uczniowie, którzy chcą uczestniczyć w rywalizacji o indeks na wybraną uczelnię powinni zgłosić ten fakt do nauczycielki “Podstaw przedsiębiorczości” w terminie do dnia 16.10.2018 roku.

Po więcej zdjęć zapraszamy na profil facebook Zespołu Szkół
https://www.facebook.com/pg/ZSMCKKLubin/photos/?tab=album&album_id=2178731669053357