Dzień Górnika w Zespole Szkół MCKK

Dzień Górnika w Zespole Szkół MCKK

4 grudnia zgodnie z tradycją, świętowaliśmy w naszej Szkole Dzień Górnika.

Uroczystą Akademię przygotowali pod kierunkiem profesora Marka Temeckiego uczniowie z klasy III ZSZ. Wystąpili w mundurach górniczych, czym nie tylko podnieśli rangę Apelu, ale także oddali ukłon w stronę zaproszonych gości, wśród których także byli górnicy w galowych strojach. Na początku wszyscy odśpiewali hymn górniczy, który przy przeważającej liczbie męskich głosów zabrzmiał naprawdę dumnie! Następnie prowadzący apel przedstawili kilka faktów związanych z górnictwem, począwszy od historii górnictwa w naszym kraju, poprzez tradycyjny “skok przez skórę” aż do elementów górniczego stroju i corocznego zwyczaju świętowania na karczmach.

Po prezentacji chłopców, głos zabrała Pani Dyrektor, która ze względów osobistych jest związana z tą branżą w sposób emocjonalny i zawsze tego dnia, trudno Jej powstrzymać wzruszenie. Z tego powodu życzenia złożone przez Panią Dyrektor wszystkim Górnikom zostały bardzo dobrze odebrane jako szczere, autentyczne i płynące z głębi serca.

Po tej wzruszającej chwili, przyszedł czas na radosny moment Apelu, czyli wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 29 listopada. Jeszcze raz dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, którzy te zawody przeprowadzili, a zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym zawodnikom biorącym udział w tym wydarzeniu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Po więcej zdjęć zapraszamy na profil facebook Zespołu Szkół
https://www.facebook.com/Zespół-Szkół-MCKK-2023528587907000/